MLG0603S8N2JT000
Mfr.Part #:
MLG0603S8N2JT000
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors 0201(0603 Metric) SMD/SMT 8.2 nH 5 % 200 mA 700 mΩ
ShieldingUnshielded
Q Factor5
Current Rating200 mA
Core MaterialCeramic
Self Resonant Frequency4.5 GHz
Inductance8.2 nH
DC Resistance (DCR)700 mΩ
Test Frequency100 MHz
Height - Seated (Max)0.3 mm
Tolerance5 %
Min Operating Temperature-55 °C
Max Operating Temperature125 °C